Szkolenie w zakresie: Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
08.08.2008

W dniu 10 maja 2008r. w lokalu Automobilklubu Śląskiego Delegatura w Wodzisławiu, odbyło się szkolenie osób niesłyszących z zakresu udzielania pierwszej pomocy nie tylko w wypadkach drogowych.

W ramach udziału naszego koła w akcji: „Potrafię ratować”, której celem jest nie tylko teoretyczne przekazanie wiedzy z dziedziny udzielania pierwszej pomocy, ale i równieĹź umiejętne wykorzystanie jej w praktyce, członkowie naszego koła uczestniczyli czynnie w zajęciach. Poznawali teorię i wykorzystywali ją praktycznie. DuĹźo ćwiczyli jak prawidłowo ułoĹźyć poszkodowanego, wykonać sztuczne oddychanie , załoĹźyć dobrze opatrunek czy unieruchomić kończyny. Zajęcia te choć nie były obowiązkowe, to cieszyły się duĹźym zainteresowaniem wśród naszych członków – inwalidów słuchu. Na tym szkoleniu było obecnych 25 osób niesłyszących z całego Górnego Śląska.

Zajęcia prowadził instruktor ratownictwa drogowego Jerzy Wolniak a tłumaczyła na język migowy Irena Białuska.

W imieniu członków naszego koła chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Jerzemu Wolniakowi za przeprowadzenie zajęć, jak równieĹź podziękować pani Irenie Białuskiej za tłumaczenie ich na język migowy. Równocześnie chcemy podziękować Delegaturze Automobilklubu Śląskiego w Wodzisławiu za umoĹźliwienie prowadzenia zajęć w Waszym lokalu w Wodzisławiu.

Irena Białuska i Gerard Klon

powrót »