Nasza wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
24.09.2008

Wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Kotliny Kłodzkiej i Złotego Stoku odbyła się 13 i 14 września 2008 roku. Wyjazd z Raciborza był o godzinie 7.30 autokarem wynajętym z PKS Racibórz. Zbiórka była przy ul. K. Miarki, gdzie wszyscy przybyli punktualnie. Do Kłodzka przyjechaliśmy po godzinie 10, ale z powodu korków zmieniliśmy plany wycieczki.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek w Kudowie Zdroju - Czermnej, potem weszliśmy na Szczeliniec Wielki. Nocą… zwiedziliśmy kopalnię złota - szyb Gertruda w Złotym Stoku. Drugiego dnia zwiedziliśmy następne szyby, gdzie mieliśmy dużo atrakcji, jak wrzucanie do szybu - piękno, jazda kolejką… jak i płynięcie łódka pod ziemią. Następnie pojechaliśmy do Kłodzka, gdzie zwiedziliśmy stare miasto Kłodzko z jego "miniaturowym" mostem Karola, podziemne miasto jak i sławną… twierdze z jej labiryntami. Następnie pojechaliśmy do starej kopalni rudy żelaza w Stolcu, gdzie tylko odważni i silni mogli zwiedzić jej podziemia. Do domu wróciliśmy cali, weseli i zadowoleni. Zdrowie i pogoda wszystkim dopisała chodziaż bolały nas nogi.

Za organizację i przygotowanie wycieczki dziękujemy I. Białuskiej jak również panu Markowi, naszemu przewodnikowi. Również tą… drogą… chcemy podziękować "naszemu" kierowcy panu Marcinowi.
Wycieczka ta była doskonałym sposobem poznawania polskiej historii, geografii i dorobku kultury. Wymianą doświadczeń w zakresie robienia zdjęć, integracją osób niesłyszących. Każdy uczestnik wrócił do domu bogatszy w wiadomości historyczne, doznania wizualne, emocjonalne jak i w pamiątkowe zdjęcia i film.

Za pomoc finansową w zorganizowaniu wycieczki uczestnicy podróży serdecznie dziękują… Dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

powrót »