Wystawa prac malarskich Michała Justyckiego cz. 1
20.02.2009

    Wystawa prac malarskich Michała Justyckiego "Tworzę więc jestem".
  21 stycznia 2009 r. w Raciborski Centrum Informacji przy ul. Długiej odbył się prac malarskich Michała Justyckiego - "Lwów - Racibórz".
  Otwarcie wernisału dokonała pani dyrektor RCK Janina Wystub. Serdecznie powitała przybyłych gości: Prezydent miasta Racibórz - M. Lenk, naczelnik WydziaÅ‚ Kultury i Sportu - M. Kurpis, inspektora do spraw kultury - T. Piasecka-Hass.

    Michał Justycki absolwent Instytut Dekoracji Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Jest znanym malarzem w powiecie raciborskim i w Polsce. W swojej pracy stosuje różne techniki i formy malarskie. Lubi kolor fioletowy i niebieski. Interesuje się historią sztuki i filozofią wschodu.
  Jest osobą niesłyszącą od urodzenia. Marzy się jemu, aby plenery malarskie osób niesłyszących stały się tradycją w Raciborzu (w 2008 roku był I Ogólnopolski Plener Malarski Osób Niesłyszących organizowany przez Raciborskie Centrum Kultury i Polski Związek Głuchych w Raciborzu). Jak sam mówi osoby niesłyszące są tak samo zdolni i wrażliwi na piękno jak ludzie słyszący. Ich niepełnosprawność nie przeszkadza im w wypowiedziach artystycznych.

  Ta drogą pragnie serdecznie i gorąco podziękować wszystkim, instytucjom za dotychczasową pomoc w realizacji jego planów jak i za pomoc w organizacji Jego wystawy. 

powrót »