II Pszczyński Halowy Turniej Piłki Siatkowej Niesłyszących
27.07.2012

W dniu 19 maja 2012 na hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu odbył się      „II Pszczyński Halowy Turniej Piłki Siatkowej Niesłyszących” pod patronatem Burmistrza Pszczyny.

 
W rozgrywkach udział wzięło  8 drużyn: PZG Częstochowa, PZG Racibórz, KSN „Górnośląski” Zabrze, KSN „MEWA” Gdynia, CHSN Chorzów, GSN Gliwice,  oraz 2 drużyny z Pszczyńskiego Stowarzyszenia Niesłyszących.
 
W otwarciu Turnieju udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, Poseł RP Sławomir Kowalski, Dyrektor Powiatowego Ośrodka Rekreacji i Sportu Maciej Stieber, Duszpasterz Niesłyszących Krzysztof Patas.
 
Drogą losowania drużyny rozdzielono na dwie grupy po cztery zespoły. Zespoły rozegrały mecze systemem każdy z każdym.
 
Po rozgrywkach grupowych rozegrano mecze półfinałowe, w których Klub Sportowy Niesłyszących „Górnośląski” Zabrze  pokonało 2:1 Chorzowskie Stowarzyszenie Niesłyszących, a Pszczyńskie Stowarzyszenie Niesłyszących I, Klub Sportowy Niesłyszących „MEWA” z Gdyni w stosunku 2:0.
 
III miejsce w tegorocznym Turnieju zajął Klub Sportowy Niesłyszących „MEWA” z Gdyni, które pokonało Chorzowskie Stowarzyszenie Niesłyszących 2:0. Najlepszą drużyną tegorocznego Turnieju została drużyna Pszczyńskiego Stowarzyszenia Niesłyszących I, która pokonała w meczu finałowym Klub Sportowy Niesłyszących „Górnośląski” Zabrze 2:0.
 
Wszystkie drużyny nagrodzone zostały za uczestnictwo dyplomami i pucharami. Trzy najlepsze drużyny oprócz pucharów otrzymały dodatkowo piłki siatkowe.
 
Zostały również wręczone trzy nagrody indywidualne:
 
Najlepszą rozgrywającą została Anna Piekarska z PSN I
 
Najlepszym atakującymJakub Bednarz z KSN „Górnośląski” Zabrze
 
Najlepszym zawodnikiemJarosław Szyszka z PSN I
 

1. miejsce PSN Pszczyna

2. miejsce „Górnośląski” Zabrze

3. miejsce Mewa Gdynia

 
 
Nagrody wręczali: Poseł RP Sławomir Kowalski, dziękując w imieniu Burmistrza Miasta Pszczyny wszystkim zawodnikom za liczny udział w Turnieju, zapraszając równocześnie do Pszczyny w przyszłym roku.
 
Po rozgrywkach w świetlicy Pszczyńskiego Stowarzyszenia Niesłyszących odbyło się spotkanie integracyjne, w którym wzięli udział nie tylko sympatycy piłki siatkowej ale także niesłyszący z Krakowa, Łodzi, Kluczborka, Nysy, Opola, którzy przyjechali do Pszczyny, aby spotkać się z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy

Żródło ze strony ONSI. Przeczytaj więcej >>> http://www.onsi.pl/info,3265.html

 

powrót »