Majówka w Kole PZG w Raciborzu nie tylko dla seniorów
19.05.2008

 3 maja 2008 roku w naszym Kole PZG odbyła się majówka, którą organizował klub seniorów.
     Do organizacji tej majówki dołączyli równieź młodsi członkowie naszego klubu, a zwłaszcza nasz wice prezes Marek Piechocki. On to zaplanował i zorganizował wycieczkę rowerową po ziemi raciborskiej. Głównym celem tej wycieczki były Wojnowice (oddalone od Raciborza 10 km). W Wojnowicach jest pałac dr Karl Kuh, w którym była klinika chorób oczu, obecnie jest restauracja i hotel. Dr K. Kuh załoĹźył równieĹź w 1836 r. Zakład dla Głuchoniemych w naszym mieście, to jest w Raciborzu. Na wycieczkę wyjechaliśmy o godz. 9.00 spod Raciborskiego Zakładu Mleczarskiego i jechaliśmy polnymi trasami rowerowymi do Wojnowic. Tam zwiedziliśmy pałac i spacerowaliśmy po pięknym majowym parku. Historię pałacu i dr Kuh opowiadał nam nasz prezes Michał Justycki. Wracaliśmy ciepłym popołudniem zadowoleni, uśmiechnięci i wypoczęci inaczej do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie bawili się juĹź seniorzy z całymi rodzinami.
    Cała wycieczka była wspaniale zorganizowana i rewelacyjną formą turystyki i wypoczynku.
    Na pikniku klubu seniora przybyło 50 członków naszego klubu wraz z rodzinami. Pogoda dopisała dla tego wszystkie zabawy i konkursy ruchowe i sportowe, które przygotował nasz senior - kolega Z. Tumula odbyły się na boisku szkolnym. Po wyścigach i harcach zmęczeni i głodni wszyscy posilili się pieczonymi przez siebie kiełbaskami z grila.
    O godzinie 16.00 przeszliśmy do świetlicy klubowej, gdzie odbył się quiz na temat "czy znasz historię i sztukę Europy". Cały quiz przygotował i przeprowadził M. Justycki. Po wszystkim uczestnikom wycieczki rowerowej, pikniku i quizu serdecznie chcemy podziękować a zwłaszcza naszemu głównemu organizatorowi Z. Tumula.
Dziękujemy równieĹź naszemu intruktorowi I. Białuska, M. Justycki, M. Piechocki, G. Klon, rodzinie Słodzińskich.

powrót »